22. aprila obeležujemo svetovni dan Zemlje. Različni dogodki, ki jih po celem svetu prirejajo na ta dan, nas spodbujajo k odgovornemu ravnanju z naravo in k prizadevanju za trajnostni razvoj. Le tako bomo ohranili biotsko pestrost, ki je pogoj za obstoj človeka. Letošnja tema dneva je Vlagajmo v naš planet.

Učenci, ki obiskujejo dejavnost Ekofrajerji, so se odpravili na bližnji travnik, kjer so opazovali in fotografirali rastline in živali. Kljub temu, da naši travniki niso več polni barvitih, živo pisanih in dišečih cvetlic, so se sprostili ob pogledu na zeleno okolico šole in opazovanju ter fotografiranju cvetov, polžkov, čebelic, hroščev, pikapolonic, metuljev in drugih žuželk.

Po vrnitvi v šolo so izbrali zanimive fotografije in v programu iMovie pripravili predstavitev, s katero želijo pomagati pri ozaveščanju o pomenu ohranjanja našega planeta.

Kako lahko otroci prispevate k ohranjanju biotske pestrosti?

• Zasadite drevo, grm ali cvetje, ki bo privabljalo metulje, čebele in druge žuželke ter ptice.
  • Reciklirajte in ločujte odpadke in tako pomagajte zmanjšati količino odpadkov.
  • Ne uporabljajte plastičnih izdelkov (vrečke, slamice, plastenke), ki negativno vplivajo na okolje.
  • Udeležujte se čistilnih akcij in pomagajte očistiti naravo.

Vljudno vabljeni k ogledu predstavitve fotografij.

Mentorica: Mateja Bevc