V letošnjem letu je Koroška galerija v Slovenj Gradcu pripravila že 26. natečaj za izvirno otroško likovno in literarno delo ter fotografijo. Teme natečaja so bile različne: Nekoč in danes (ob evropskem letu kulturne dediščine), Pot v šolo ter Tisnikar in vran Koki (ob 20. obletnici smrti in 90. obletnici rojstva slikarja Jožeta Tisnikarja).

V galerijo je prispelo skoraj 1000 likovnih izdelkov iz različnih šol in vrtcev po Sloveniji. Med prispelimi deli je strokovna komisija izbrala za razstavo tudi likovno delo Urške Krajnc in Karin Gobec iz 9. razreda. Naslikali sta staro hišo v slikarski tehniki tempera in voščenka.

Pri izboru del je komisija upoštevala ustreznost glede na razpisane teme, sporočilnost, izvirnost motiva in tehnično dovršenost. Do 14. oktobra 2018 bodo likovna dela razstavljena v pritličnih prostorih Koroškega pokrajinskega muzeja in Koroške galerije.

Fotografije si lahko ogledate v galeriji.

Špela Kotnik, učiteljica LUM