V torek, 12. novembra, smo v  naši šoli učitelji in starši prisluhnili zanimivemu predavanju dr. Vesne Vuk Godina, ki nas je s svojimi neposrednimi in iskrivimi besedami postavila na realna tla. Najbrž je njen način predavanja takšen, da te najprej šokira zato, da njene besede prodrejo v našo zavest in podzavest, da o njenih besedah kasneje razmišljamo ter kakšno njeno priporočilo upoštevamo ali pa tudi ne.

Slikovito nam je predstavila današnji čas, današnjo šolo, otroke, starše in učitelje. Izpostavila je bistvene težave in nakazala tudi rešitve. Šola je napor, saj mora izobraževati in vzgajati funkcionalno  za življenje. Otroku “prijazna šola” pa mu to onemogoča, saj prepoveduje kazen, avtoriteto in dvotirnost. Otrok bi moral med “FAJN” in “PRAV” vedno izbrati prav, če hočemo, da se bo razvil v odgovorno in samostojno osebnost. Če pa izbere fajn, kasneje v življenju ne bo funkcioniral pravilno. Večina otrok se v današnji družbi vzgaja za srečo in da jim je vedno  fajn, kar pa seveda ni dobro. Dobro vzgojen otrok je tisti, ki probleme rešuje sam in ki ne klone, ko mu gre v življenju vse narobe. Le tako se kali in postaja vedno močnejši in modrejši.  V nasprotnem primeru, ko starši rešujejo probleme namesto otrok, so le-ti prikrajšani za izkušnje in se kasneje v življenju z njimi ne znajo spopasti. Zato klonejo in lahko padejo v različne oblike zasvojenosti ali negativno vedenje. Da do tega ne bi prišlo, smo odgovorni tako učitelji kot starši. Na otroke seveda ne smemo kričati in jim groziti, moramo jih taktično nadigrati in pripeljati v situacijo, ko sami ugotovijo, da se jim “nekaj” pač ne splača. Seveda pa je pri vsem tem najpomembnejše, da učitelji in starši sodelujemo, saj gre za otroke, katerim vsi želimo, da bi jih kvalitetno pripravili na življenje, ki jih čaka.