V sredo, 12. 2. 2025, smo organizirali zimski športni dan (smučanje in sankanje ter pohod), ki je bil namenjen učencem od 6. do 9. razreda. Zjutraj nas je pričakalo pravo zimsko vreme. Že pri šoli so nas pričakale prve snežinke in hladno vreme je narekovalo prijetno smuko. Odpeljali smo se z avtobusom proti Rogli ter vmes podali navodila o varnem obnašanju na smučišču in sankališču.
Po prihodu so tako nekateri učenci nadaljevali s smučanjem, drugi s pohodom in sankanjem. Smučarji so, razdeljeni v skupine, odšli na različno zahtevne smučarske proge in pri tem nadvse uživali. Izpopolnili so svoje smučarsko znanje in preizkusili novo 6-sedežnico.
Učenci, ki so izbrali pohod in sankanje so se najprej odpravili peš do Koče na Pesku, kjer so uživali ob pogledu na pobeljene smreke, globoke snežne odeje in si krajšali čas s kepanjem ter delanjem velikih sneženih krogel. Drugi del so izkoristili za sankanje, kjer so se prelevili v hitre “sankače” in tekmovali, kdo se pelje dlje.
Vmes sta imeli obe skupini odmor za malico, katero so imeli zraven iz šole, in kratek počitek v koči. Po premoru so se aktivnosti nadaljevale. Ob 13.00 smo se zbrali, pospravili opremo in se pripravili na odhod. Avtobus nas je varno pripeljal nazaj do Ponikve, kjer smo zaključili dan polni lepih vtisov.
Rok Gradišnik, učitelj športa