V četrtek, 26. septembra 2024, je na šoli potekalo šolsko tekmovanje iz znanja logike. Udeležilo se ga je 22 učencev od 2. do 6. razreda in 8 učencev iz 8. in 9. razreda.

Najuspešnejši učenci od 2. do 6. r. so skupaj osvojili 13 bronastih priznanj:

2. r. : IVA ČADEJ, ZALA ZUPANČIČ, SARA LEBER ŽURAN, KAROLINA ZUPANC in ELA LEBIČ

3. r.: MAI VOLF, NIK VOLF in ALEXANDER TURNŠEK

4. r.: ERAZEM VNUČEC ZABUKOVŠEK

5. r.: TIM PALČNIK in TEJA VREČKO

6. r.: OŽBEJ KOLAR in ZALA DEČMAN

V 8. in 9. razredu je selekcijsko tekmovanje, ki poteka na treh stopnjah. Tako najuspešnejši učenci na šolskem tekmovanju prejmejo priznanje za sodelovanje. Skupaj je 8 prejemnikov:

8. r.: EMA ZABUKOVŠEK in NEJC GORJANC

9. r.: IZAK LEPEJ, ANJA PODKARJŠEK, JULIA SITER, TILEN MADŽARIČ, NIK PEVEC in TAJA ZABUKOŠEK

Komisija za logiko na Zvezi za tehnično kulturo Slovenije je določila meje za napredovanje, in sicer se na regijsko tekmovanje za  8. in 9. razred uvrstijo učenci, ki so dosegli najmanj 60 od 62 možnih točk.

Tako so se na regijsko tekmovanja za 9. razred uvrstili: IZAK LEPEJ (62 točk), ANJA PODKRAJŠEK (62 točk), JULIA SITER (62 točk) in TILEN MADŽARIČ (61 točk).

V 8. razredu pa se je  EMI ZABUKOVŠEK  le za eno točko izmuznila uvrstitev na regijsko tekmovanje.

Vsem sodelujočim iskreno čestitamo za uspeh in želimo, da bi jim bilo reševanje logičnih nalog še naprej v veselje in izziv.

Udeležencem regijskega tekmovanja pa želimo tekmovalne sreče in uspeha.

Vodja tekmovanja: Nevenka Vešligaj