Leto 2024 se je začelo izredno. Na državnem tekmovanju v znanju astronomije so trije tekmovalci ponovno dokazali, da se na naši šoli astronomije lotevamo zelo resno. Med 98 osmošolci, ki so se uvrstili na državno tekmovanje, sta bila tudi naša učenca Izak Lepej in Nik Pevec. Oba sta dosegla izjemne rezultate.

Izak Lepej je s petim mestom postal prejemnik zlatega priznanja in pohvale ter bo ob koncu leta povabljen na svečano podelitev priznanj v Ljubljano. Nik Pevec je dopolnil njegov uspeh s 33. mestom in osvojil srebrno priznanje.

V najvišji kategoriji se je med 94 devetošolci, ki so se uvrstili na državno tekmovanje, za najvišja priznanja potegoval tudi naš učenec Lovro Kolar. Pokazal je, da se zna uspešno spopadati tudi s težjimi nalogami, saj je bil za svoj trud nagrajen z zlatim priznanjem.

Za osvojena priznanja jim iskreno čestitamo!