“KJE MAMICI BI ROŽ NABRAL?” Tako smo poimenovali letošnjo šolsko prireditev za materinski dan, ki je bila v telovadnici naše šole, v torek, 26.3.2019, ob 17. uri.

Programski šopek deklamacij, pesmi, skladb in plesa sta z besedami povezovala Adam Jančar in Luka Podkrižnik. Dedek Albin Grosek je s harmoniko spremljal petje otrok, ki so se pesem Lojzeta Slaka, Kje mamici bi rož nabral, naučili prav za to priložnost. Vse misli so bile zato  izbrane na temo rož, posebno še na njihovo govorico in sporočilo. Nastopili so učenci od prvega do devetega razreda. Njihove besede  so popestrili še učenci, ki obiskujejo Pevske urice, Otroški pevski zbor, Mladinski pevski zbor in plesni krožek. Posebno vzdušje pa so pripravili še harmonikar Matic Trbovc s skladbo Otoček sredi jezera ter “Čisto novi trio,”ki ga sestavljajo Marija Grosek na diatonični harmoniki, Filip Madžarič na trobenti in Rene Špur na baritonu. Zaigrali so Venček domačih. Ravnateljica, ga. Andreja Ocvirk se je na koncu zahvalila učencem in učiteljem za pripravo in izvedbo programa, vsem materam pa voščila za materinski dan. Vesele in nasmejane so se odpravile proti izhodu, kjer je vsaka prejela še prisrčen šopek rož v obliki pahljače. In tako so dobile odgovor na vprašanje:”Kje mamici bi rož nabral?”

Irena Zevnik