Spoštovani!
Zjutraj sem bila v stiku z Direktorjem direktorata za OŠ in tudi pri županu občine Šentjur smo imeli sestanek. Čakamo sicer na usmeritve, a nekatere ukrepe smo že sprejeli.

Glede na situacijo na OŠ Šmarje pri Jelšah vas pozivamo, da če so bili vaši otroci kakorkoli v stiku z učenci ali učitelji OŠ Šmarje otroke zadržite doma. Kar smo poznali, smo že ukrepali.

Sobotni delovni dan – Kocenov pohod je prestavljen.

Vse zunanje uporabnike obveščamo, da je za njih šola od danes zaprta (predvsem telovadnica).

Z učitelji smo imeli urgentni sestanek in se danes pripravljamo za “pouk na daljavo”. Preverjajte obvestila, eAsistenta, elektronske naslove. Na voljo je kar nekaj e-gradiv, e-učbenikov, dodatnih izobraževalnih aplikacij itd… Vsak učitelj bo za svoje področje pripravil stvari in vas ali učence kontaktiral. Danes bomo preverili tudi delovanje e-naslovov učencev (2. in 3. triada). Prvo triado bomo obveščali starše.

Ko dobimo več informacij, vas nemudoma obvestimo. Glede na izjave iz medijev pa predlagamo, da že jutri učence zadržite doma, če imate možnost varstva. V ponedeljek se predvideva zaprtje vseh VI zavodov.

V primeru kakšnekoli okužbe bomo seveda sodelovali z NIZJ in vas o tem nemudoma obvestili.

Zdravja… Lep pozdrav.

Andreja Ocvirk