Znan slovenski pesnik Tone Pavček je nekoč zapisal: “Kdor ne bere, ga pobere.” Tega se zavedajo tudi devetošolci, ki so svoje bralne navade razvijali skozi vseh devet let osnovne šole. Ob koncu šolanja jim je DPM Šentjur podelilo priznanja ZLATI BRALEC, in sicer v ponedeljek, 4. 6. 2018, v IKC Šentjur.

Na prireditvi so si ogledali gledališko predstavo učencev iz OŠ Franja Malgaja Šentjur Kako dobiti vlogo hrasta? in se nasmejali komiku Boštjanu Gorencu Pižami, ki jih je zabaval in jim priznanja tudi podelil. Prejemniki so:

ANJA BRGLEZ, ALJAŽ ČOKL, LARA DOBNIK, EVA JAVORNIK, ANA KRAJNC, LUKA KUKOVIČ, NIKA ZABUKOVŠEK, EMICA ARZENAK, NUŠA DOBNIK, IZA MATKO in JULIJAN PEVEC.

Vsem iskreno čestitam. Prepričana sem, da jih bodo knjige spremljale in bogatile tudi v prihodnje.

Mentorica ID Bralna značka: Franja Prezelj