V knjigah je zbran večji zaklad kot v piratski votlini na Otoku zakladov.”
(W. Disney)

“Knjige so sanje, ki jih držimo v rokah.” (N. Gaiman)

Da so tudi posamezni učenci naše šole strastni bralci, ki jim niso mar le elektronske naprave, temveč jih vedno znova pritegnejo najrazličnejše knjige, so dokazali ZLATI BRALCI.
Ta laskavi naslov se podeli devetošolcem, ki so brali in tekmovali za bralno značko vsa leta osnovnošolskega izobraževanja. Tokrat ga je pridobilo kar 10 učencev:
MAJA GORJANC, LUKA LUBEJ, URŠKA KRAJNC, TJAŠA GROSEK, ADAM JANČAR, KLARA ZABUKOVŠEK, KLARA MEDVED, HANA ROMIH LIPOVŠEK, PETRA HROVAT in NIKA ŠIBAL.
Na svečani prireditvi v organizaciji Občinske zveze prijateljev mladine jih je v torek, 4. junija, v IKC Šentjur zabaval Adi Smolar, poleg priznanja pa so prejeli tudi knjižno nagrado.
Vsem dobitnikom iskreno čestitamo!
Prepričana sem, da bodo vsi ti učenci z bralno kulturo nadaljevali tudi v obdobju odraslosti.

Mentorica bralne značke: Franja Prezelj