Od 1. do 12. oktobra je potekal prvi tekmovalni krog šolskega tekmovanja Hitro in zanesljivo računanje – Tekmuj sam s seboj, s časom in s sošolci. Na naši šoli se ga je udeležilo 44 učenk in učencev od 2. do 9. razreda. Prva skupina (1., 2. in 3. r.) se je pomerila v seštevanju naravnih števil in števila 0, druga skupina (4. in 5. r.) v odštevanju naravnih števil in števila 0, tretja skupina (6. in 7. r.) in četrta skupina (8. in 9. r.) pa v iskanju neznanega števila v množici naravnih števil s številom 0.

Najuspešnejši so bili:

Prva skupina

Anže Vodopivec iz 2. r. – 508. mesto  in Izak Lepej iz 3. r. – 155. mesto med 754 tekmovalci

Druga skupina

Klara Zabukovšek iz 4. r. – 7. mesto in Luc Grosek iz 5. r. – 15. mseto med 695 tekmovalci

Tretja skupina

Alja Dobnik iz 6. r. – 85. mesto in Larisa Špur iz 7. r. – 28. mesto med 405 tekmovalci

Četrta skupina

Klara Zabukovšek iz 9. r. – 56. mesto med 344 tekmovalci

Vsem, ki ste sodelovali, iskreno čestitamo in vas vabimo k vaji za naslednji tekmovalni krog. Vljudno vabljeni tudi novi tekmovalci. Ker se za finale državnega tekmovanja upoštevata le dva najuspešnejša tekmovalna kroga, se še vedno lahko pridružite.

Mentorice tekmovanja: Lea Petek, Petra Špur in Nevenka Vešligaj