V petek, 18. 6. 2021, smo se polni pričakovanj odpravili na ekskurzijo na Notranjsko. Na Vrhniki smo takoj ob izstopu iz avtobusa zagledali moža v lepi opravi z zanimivimi brki… Močno je spominjal na Ivana Cankarja in kmalu smo spoznali, da nas bo prav on popeljal med kulturno-zgodovinskimi znamenitostmi kraja vse tja do Klanca, kjer smo si ogledali Cankarjevo spominsko hišo in se povzpeli na hrib s Sveto Trojico, ki ponuja čudovit pogled na Ljubljansko barje.

V Tehniškem muzeju Bistra smo si ogledali zbirko cestnih vozil, Titovih avtomobilov, razstavo tiskarstva (sedmošolci) in tkalstva (osmošolci).

V popoldanskem delu ekskurzije smo na razstavi Expo na interaktiven način spoznavali značilnosti krasa.

Na koncu je sledil za mnoge najboljši del izleta, ko smo se za uro in pol umaknili v podzemlje in občudovali lepote naše največje in turistično najbolj poznane in obiskovane jame pri nas, to je Postojnske jame.

Polni novih vtisov smo se na Ponikvo vrnili v poznih večernih urah.

Učiteljica geografije: Mateja Bevc