V Sloveniji zelo dobro poznan glasbenik Marko Soršak-Soki, je svoj dober glas in dobro delo v ponedeljek, 20.11.2017, ponesel in prinesel tudi na OŠ Blaža Kocena Ponikva. Je odličen glasbenik, učitelj bobnov in bobnar skupine Elvis Jackson, ukvarja pa se tudi s prostovoljnimi dobrodelnimi akcijami in to že 20 let. Odločil se je, da bo s pomočjo sponzorjev  mnogim šolam po Sloveniji podaril instrumente. Njegova misel: «Skupaj spreminjajmo glasbeno prihodnost slovenskih otrok,« se vztrajno uresničuje.

Ker praznuje naša nova šola letos 10. obletnico in ker bomo imeli 6. decembra dobrodelni Miklavžev koncert, nam je v ta namen Soki že sedaj podaril bobne in elektro-akustično kitaro. Po kratkem kulturnem programu, ki sta ga pripravila otroški in mladinski pevski zbor ter flavtistka Hana Čepar, je sledilo res veliko presenečenje. Nekaj učenk in učencev je z njegovo pomočjo že lahko preizkusilo čisto nove  bobne, ki so dobili tudi že čisto pravega prvega oskrbnika, Anžeta Soviča, učenca 5. razreda, ki se že tri leta uči bobne. Prav tako je podarjeno kitaro lahko prvi preizkusil naš učitelj glasbe, Marko Golež. Učenci so bili navdušeni nad instrumentoma. Prav vsi bodo imeli od sedaj naprej možnost, da ju preizkusijo. Zagotovo se bo marsikdo navdušil in se začel učiti katerega izmed njiju. Gospa ravnateljica Andreja Ocvirk se je zahvalila vsem, ki so pripomogli, da smo instrumente dobili, ge. Ksenji Aškerc, ki je našo šolo  s projektom povezala, organizatorju Marku Soršak-Sokiju ter sponzorjema, podjetju TS gradbena skupina in ESV Elektro. In kaj pomeni projekt »20 za 20«? To pomeni, da je Soki ob svoji 20. obletnici glasbenega delovanja povabil k sodelovanju 20 glasbenikov in glasbenih skupin ter skupaj z njimi posnel DVD. A, tega DVD se ne da kupiti drugače, kot s sponzoriranjem instrumentov za šole. Odlična ideja, Soki! Držimo pesti, da instrumente še čim več šol dobi!

Iz srca se zahvaljujemo tebi in vsem, ki so pripomogli k temu dobrodelnemu projektu!

Učenci, učitelji in ravnateljica OŠ Blaža Kocena Ponikva!