Učenci prve triade smo si v predprazničnem času v IKC Šentjur ogledali predstavo, ki je narejena po verzih Andreja Rozmana Roze: “Bonton za male lumpe,”v izvedbi igralke gledališča Bičikleta. Zgodba na duhovit in zelo poučen način pripoveduje spomine starejše varuške, ki je celo življenje pazila otroke. Za spomin si jih je vedno  fotografirala (fotografirala je tudi naše otroke) in tako si je z leti naredila velik album. Ob slikah nam je pripovedovala kaj vse so ji ušpičili ti mali lumpi, a  jih je kljub temu imela zelo rada. In prav zato jih je znova in znova učila kaj je prav in kaj ne. Učenci naše šole so ob predstavi uživali in ugotovili, da oni tega pač ne počno. Za vsak slučaj pa so si zapomnili, kar je učila varuška:

• Med predstavo ne klepetamo!
  • Ne jemljimo tujih stvari! Če jih po pomoti vzamemo, jih čimprej vrnimo in se opravičimo!
  • Ne vlečimo na ušesa!
  • Ne skačimo drugim v besedo!
  • Ne jejmo z rokami!
  • Ne bašimo se s hrano!
  • Ne vrtajmo si po nosu!

Oglejte si tudi galerijo.