Velik poudarek na naši šoli dajemo športu, ki je med bistvenimi sestavinami zdravega življenja. Tako že več let izvajamo projekt Zdrav življenjski slog, ki ga financirata Evropska unija in Ministrstvo za šolstvo in šport. Pri projektu sodelujejo učenci vseh razredov, ki si želijo po rednem pouku še nekaj športnih aktivnosti. Ob strokovno vodeni vadbi po dve dodatni uri na teden spoznavajo najrazličnejše športe ter na zabaven in igriv način skrbijo za svojo dobro telesno pripravljenost in zdravje. S pomočjo projekta nam uspeva učence in njihove starše osveščati o pomenu zdravega življenjskega sloga. Tokrat smo se uspešno prijavili na projekt samostojno kot šola in z delom pričenja nov sodelavec Mitja Rozman.