Občina Šentjur vsako leto nagradi tiste, ki se brezplačno razdajajo za dobrobit družbe, kraja in posameznikov. Letošnja nagrajenka, prostovoljka, ki ji ni vseeno in se je izkazala tako na socialnem kot kulturnem področju, je tudi naša devetošolka Larisa Špur. Larisa je odlična učenka, ki rada pomaga svojim sošolcem. Tudi v času epidemije jim je preko komunikacijskih kanalov rada priskočila na pomoč. Udeležila se je vseh prireditev vezanih na šolo in delo šole. Je aktivna članica v skupini pomoči z umetnostjo, da lahko tako pomaga sošolcem s čustveno vedenjskimi težavami, učencem z dodatno strokovno pomočjo. Larisa je članica dramskega krožka šole, še posebej je prepoznavna kot lik Nežice iz Slomškove knjige Blaže in Nežica v nedeljski šoli in tako nastopa na prireditvah v okviru TOD Ponikva, v oddajah radia in televizije Maribor. Bravo Larisa, vsi smo ti hvaležni, ponosni smo nate.